Home
Home » Travel & Local » Karpacz Historyczny Park Miniatur
Karpacz Historyczny Park Miniatur Apk

Karpacz Historyczny Park Miniatur 1.0.0 APK

  • Version: 1.0.0
  • Requires: Android 5.0+
  • Package Name: com.starlab.hpm
  • Developer: CITO - ARTUR DOMAŃSKI
  • Updated: June 21, 2019
  • Price: Free
  • Rate 4.80 stars – based on 285 reviews
The description of Digital World Karpacz Historyczny Park Miniatur

We provide Karpacz Historyczny Park Miniatur 1.0.0 APK file for Android 5.0+ and up. Karpacz Historyczny Park Miniatur is a free Travel & Local app. It's easy to download and install to your mobile phone.
Please be aware that ApkPlz only share the original and free pure apk installer for Karpacz Historyczny Park Miniatur 1.0.0 APK without any modifications.

The average rating is 4.80 out of 5 stars on playstore. If you want to know more about Karpacz Historyczny Park Miniatur then you may visit CITO - ARTUR DOMAŃSKI support center for more information

All the apps & games here are for home or personal use only. If any apk download infringes your copyright, please contact us. Karpacz Historyczny Park Miniatur is the property and trademark from the developer CITO - ARTUR DOMAŃSKI.

Historyczny Park Miniatur jest nie tylko interaktywnym muzeum, prezentującym najbardziej charakterystyczne zabytki Karpacza w ich historycznej odsłonie. Jest doskonałym miejscem do zapoznania się z fascynującą przeszłością miasta, w którym obserwator staje się świadkiem toczących się narracji. Dzięki zgromadzonej unikatowej dokumentacji historycznej i pracy zespołu specjalistów: artystów modelarzy, malarzy i historyków regionu, odtworzyliśmy sceny, do tej pory znane jedynie z ikonografii lub tekstów źródłowych.
Ta swoista kapsuła czasu zabierze Państwa w podróż w przeszłość górskiego kurortu, gdzie wśród rozgrywających się scenek, przy akompaniamencie dźwięków im towarzyszących, poznacie legendy i nieznane fakty z przeszłości miasta, a przede wszystkim miło spędzicie czas.
Nasza niesamowita kraina jest kompilacją odważnego pomysłu oraz dzieła żmudnej pracy lokalnych twórców, którzy przez okres bez mała 5 lat, wykonywali miniatury najznamienitszych budowli Karpacza.
Co ważne, pomimo dostępności nowoczesnych technologii, zespół modelarzy nie korzystał z osiągnięć druku 3 D. Wszystkie części makiet zostały wykonane ręcznie. Proces realizacji poszczególnych elementów wymagał wiedzy i wyobraźni.
Artysta najpierw tworzył model poszczególnych elementów z drewna, gipsu, czasem nawet plasteliny, następnie na ich podstawie realizował specjalną, elastyczną formę, którą wypełniał odpornym na warunki atmosferyczne tworzywem. Tak otrzymany element, po obróbce, utwardzeniu, poddawany był ok. 2-3 godzinnej pracy malarskiej. Dzięki tej drobiazgowej, ręcznej robocie, każdy detal został odtworzony dokładne, jednak nigdy nie jest „idealny”. Detale takie jak: kamienie, piasek, fragmenty korzeni, pochodzą dokładnie z tych miejsc, których dotyczy makieta. Wszystko po to aby zapewnić państwu przyjemność obcowania z dziełem pracy rąk ludzkich, noszącym znamiona autentyczności.
Historyczny Park Miniatur to zespól 17 makiet najbardziej znanych budowli Karpacza- istniejących i nieistniejących, dla których czas zatrzymał się na początku XX w., wkomponowanych w otoczenie zaczarowanego ogrodu.
Są to modele schronisk: Łomniczka, Samotnia, Strzecha Akademicka, Dom Śląski, Księcia Henryka, Bronka Czecha, schroniska i obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce, Kaplicy Św. Wawrzyńca, nowego Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce, Domku Myśliwskiego, Świątyni Wang, Księżej Góry wraz z zabudową, Muzeum Sportu i Turystyki, dworca Kolejowego, kościoła p.w. Najświętszej Marii Panny, kościoła p.w. Serca Pana Jezusa, hotelu Rezydencja Domańskich i budynku Urzędu Miasta. Makiety zrealizowano w skali 1:25. Największa z nich ma powierzchnię 28 m kw., najmniejsza 4m kw.
Mało znaną ciekawostką jest, że na tym terenie tradycja wytwarzania miniatur związanych z Karkonoszami jest bardzo stara. Już w poł. XVIII w., w Ściegnach pod Karpaczem żył wysoko ceniony rzeźbiarz, samouk Siegismund Kahl. Jego mikroskopijne, wykonane z drewna figurki ptaków i owadów cieszyły się taką sławą, że opinia o ich wyjątkowości dotarła do Berlina i Petersburga. W 1780 r, po latach drobiazgowej pracy wykonał w drewnie bukowym model Karkonoszy przedstawiający obszar od Pielgrzymów aż do Sobieszowa. Wszystko co istniało na tym terenie, czyli w obrębie 6,5 km długości i około 2,5 km szerokości zostało skopiowane przez Kahla! Dziełem tym zachwycił się sam król Pruski Fryderyk Wielki, który wywiózł je do Muzeum Berlińskiego, skąd to zostały zrabowane przez wojska Napoleońskie i eksponowane w Paryżu.
Jeśli jesteście ciekawi takich i innych opowieści z życia Karpacza, pragniecie dowiedzieć się kto stoi za pożarem schroniska ks. Henryka, w którego piwnicach wg lokalnych opowieści ukryto wrocławskie depozyty, dlaczego obserwatorium na Śnieżce budowano aż 8 lat, co robił w Karpaczu Goering, zatrzymamy dla was czas i zabierzemy w podróż do przeszłości.

Show More
All Version